Žvynelinės tipai

Žvynelinės tipai:

Paprastoji žvynelinė, dar vadinama plokšteline psoriaze. Šis tipas diagnozuojamas didžiąjai daugumai sergančiųjų t.y. virš 80% visų atvejų. Pavadinimas tiesiogiai nusako ligos požymius - paraudusią odą padengtą sidabrinės ir baltos spalvos žvynų plokštelėmis, šiurkščiomis sausomis pleiskanomis.

Lašelinė žvynelinė - staiga atsirandantis smulkus odos bėrimas išaugantys į 1-2 cm dydžio odos paraudimus dideliame plote. Dėl panašaus odos bėrimo lašelinė psoriazė kartais maišoma su tymais.

Inversinė (atvirkštinė) tai yra odos raukšlių psoriazė - reta žvynelinės forma pasireiškianti odos uždegimu labiau prakaituojančiose, drėgnose kūno vietose - pažastyse, kirkšnyse, tarpupirščiuose, rankų ir kojų  lenkimo vietose, po krūtimis, lytiniuose organuose, sėdmenų tarpe. Oda, skirtingai nuo paprastosios žvynelinės, būna ryškesnės raudonos spalvos, tačiau nesukietėja ir nepleiskanoja.

Pustulinė psoriazė gali atsirasti ant rankų ar pėdų, arba didesniame kūno plote per labai trumpą laiką, išskirtinis požymis - raudonos dėmės su iškilusiomis puslelėmis užpildytomis balsvu skysčiu - baltosiomis kraujo ląstelėmis. Po tam tikro laiko pustulės plyšta, susiformuoja rudi atšerpėtoję šašai kurie nusilupa. PustulinėTai viena iš sunkiausių ir skausmingiausių žvynelinės formų galinti išprovokuoti kitas ligas todėl būtina nuolatinis paciento stebėjimas ar guldymas į ligoninę.

Eritroderminė psoriazė apima visą kūną todėl ypatingai stipriai niežti ir sukelia skausmingą deginimo jausmą. Oda tokiais atvejais greitai netenka drėgmės, sausėja, ir gausiai pleiskanoja. Stiprus odos uždegimas išbalansuoja temperatūros reguliavimą, todėl gali prasidėti šaltkrėtis ar karščiavimas naktimis.

Psoriazinis artritas pasireiškia ne tik odos bet ir nagų, ypač rankų pirštų, kojų pirštų, stuburo sanarių ir sausgyslių uždegimu, patinimu, skausmu, nejudrumu. Dažniausiai ši ligos forma, ir sveikatos būklės pablogėjimas atsiranda papildomai sergantiems žvyneline ilgą laiką.